Golem MES - wdrożenie, konfiguracja, wsparcie

GOLEM MES OEE NOWE MOŻLIWOŚCI

Zapraszam do zapoznania się z nową odsłoną systemu GOLEM a mianowicie GOLEM MES OEE

To kolejna wersja, która umożliwia Użytkownikowi na zastosowanie róznego rodzaju sprzętu komuterowego, tabletów, etc... Dzięki odświeżeniu aplikacji, nowej strukturze baz danych oraz innowacyjnym podejściu Klient dostaje mocne narzędzie do pracy. Zmianie uległ cały interfejs aplikacji Klienta, spsób wyświetlania statusów, dodana został również możliwośc komunikacji z Operatorem. Powstały również aplikacje mobilne, dzięki którym możemy tworzyć wizualizacje na róznych urządzeniach
Dzieki dodatkowej licencji możliwa jest zmiana języka do obsługi aplikacji. System współpracuje z CMMS SMART programmem dla służb utrzymania ruchu

Oferuję pomoc przy wdrożeniach systemu GOLEM oraz pozostałych - CMMS SMART, CMMS TPM, Formy Wtryskowe. Przez prawie 10 lat prowadzenia działalności mogę się pochwalić ponad 50 wdrożeniami samego MESa. Większość tych wdrożeń to wtryskownie, ale mam uruchomienia w maszynach do rozdmuchu , maszynach CNC oraz w drukarniach etykiet.

Golem MES OEE

System Golem MES OEE zaliczamy do tak zwanych systemów MES (Manufacturing Execution System) czyli systemów zbierających dane produkcyjne w czasie rzeczywistym, pozwalających na analizę tego jak realizowana jest produkcja począwszy od tego co kto i na jakiej maszynie w danej chwili robi poprzez kontrolę zaplanowanych zleceń produkcyjnych z uwzględnieniem optymalności planowania do wyznaczania współczynników efektywności produkcji takich jak współczynnik OEE włącznie.

Od innych jednak systemów MES system GOLEM MES OEE odróżnia się wielokrotnie niższymi kosztami wdrożenia głównie dzięki bardzo prostemu podłączeniu do monitorowanych maszyn

Co oferujemy?
WebGolem jest rozszerzeniem systemu Golem OEE, jednak może działać jako alternatywa dla przeglądarki Golem Klient. Wychodząc naprzeciw różnorodnym wymaganiom stawianym przed Golemem, możemy odpowiedzieć na niego właśnie za pomocą niniejszego dodatku.
Zapewniamy kompleksową obsługę w sprawie uruchomienia systemu Golem OEE, począwszy od przygotowania infrastruktury przez montaż, instalację po konfigurację. Takie podejście gwarantuje Państwu najwyższą jakość oraz niezawodność w działaniu, co jest bardzo ważne w przypadku roli przeznaczonej dla systemu Golem OEE.
W przypadku braku czasu czy nieoczekiwanych problemów związanych z instalacją systemu, służymy pomocą.
Fizyczny panel sterowania statusami (widoczny powyżej - rys. 4) daje możliwość szybkiej zmiany statusu bez konieczności podchodzenia do stanowiska komputerowego. Zapewniamy dedykowany dla Państwa panel.
Terminale dotykowe ułatwiają obsługę systemu. Interfejs programu Golem jest dostosowany do tego rodzaju pracy w związku z czym można na nim pracować w sposób wygodny i ergonomiczny.
Za pomocą naszego autorskiego rozszerzenia, możliwe jest logowanie pojedyncze lub zbiorcze operatorów do maszyn. Logowanie odbywa się za pomocą czytnika kodów kreskowych poprzez skanowanie indywidualnego kodu maszyny oraz operatora.
Moduł raportowy może zawierać takie raporty jakie sobie Pańśtwo zażyczycie oraz kilka standardowych takich jak np. raport zmianowy dla maszyn lub raport dla grupy maszyn w określonej perspektywie czasowej.
Jeśli stwierdzicie Państwo, że funkcjonalność Golema w jakimś aspekcie wymaga rozszerzenia, możemy zaproponować takie rozwiązanie, które spotka się z Państwa wymaganiami. Możemy sprawić, by Golem był jeszcze bardziej dopasowanym systemem do Państwa działalności.
Co oferuje Golem OEE?
Golem MES OEE można nazwać systemem MES dla gniazda produkcyjnego. Golem nie pozwala na analizę całego procesu i współzależności pomiędzy poszczególnymi etapami produkcji, ale pozwala na szczegółową analizę pracy poszczególnych maszyn i stanowisk dostarczając bogatego materiału porównawczego.
System obserwuje pracę maszyny. Wiemy więc kiedy maszyna pracuje, a kiedy nie pracuje. Prawda jest taka że mało nas interesuje kiedy maszyna pracuje. Nas interesuje kiedy maszyna NIE PRACUJE i DLACZEGO NIE PRACUJE.
Golem liczy cykle maszynowe. Liczy ilość uderzeń prasy albo noża pakowarki, ilość wtrysków prz produkcji PTS, ilość produktu który przejedzie przed fotokomórką itd. itp. Cykle maszynowe przeliczane są następnie na produkt - wiadomo, po jednym uderzeniu prasy wypada 8 gotowych elementów. Przelicznik jest albo przypisany na stałe albo jest parametrem zlecenia produkcyjnego. System rejestruje ilość wyprodukowaną dzięki czemu dostępne są informacje o wielkości produkcji dla dowolnego, wybranego okresu czasu.
Do każdej maszyny można przypisać operatora. Człowieka który za tę maszynę odpowiada. Jeden operator może przejąć odpowiedzialność za dowolną ilość maszyn, natomiast nie ma możliwości przypisania większej ilości osób do jednej maszyny jest to celowy zabieg – jedna maszyna – jeden odpowiedzialny.
Zlecenie pozwala "nastroić" program do konkretnego produktu uwzględniając czasy i krotności (oraz czas przezbrajania) i analizować pracę maszyny w kontekście czegoś co ma początek, środek i koniec.
Nasz system nie bez powodu ma nazwę tego wskaźnika w swojej nazwie. Golem pozwala na wyznaczanie wskaźnika OEE w wielu miejscach dla wielu okoliczności: OEE dla bieżącej zmiany roboczej, dla zlecenia, dla maszyny za dowolny okres czasu, dla operatora. Jako że najważniejsze we wskaźniku są jego składowe: dostępność, wykorzystanie i jakość i możliwość ich szybkiej interpretacji opracowaliśmy unikalny, graficzny sposób ich prezentacji.
Więcej informacji o systemie znajdziecie Państwo na stronie producenta, a konkretnie tu: KLIK
Przykładowe kalkulacje

8 Maszyn | 1 Hala

PLN

200,00

/maszyna
 • 850,00 PLN Koncentrator GK16In
 • 90,00 PLN Zasilacz 24V
 • 400,00 PLN 8 x przekaźnik z podstawką
 • 1500,00 PLN Komputer PC dla serwera i stacji
 • 600,00 PLN Okablowanie

25 Maszyn | 1 Hala

PLN

300,00

/maszyna
 • 1250,00 PLN Koncentrator GK32In
 • 3000,00 PLN Licencja Golem MES OEE
 • 90,00 PLN Zasilacz 24V
 • 1000,00 PLN 25 x przekaźnik z podstawką
 • 1500,00 PLN Komputer PC dla serwera i stacji
 • 1200,00 PLN Komputer PC dla operatora
 • 1000,00 PLN Okablowanie

180 maszyn | 3 hale

PLN

360,00

/maszyna
 • 6600,00 PLN 3 x koncentrator GK64In
 • 3000,00 PLN Licencja Golem MES OEE
 • 2000,00 PLN Licencja APK Mobilne
 • 900,00 PLN 3 x zasilacz 24V + 3 skrzynki
 • 900,00 PLN 3 x konwerter RS/LAN Moxa
 • 3600,00 PLN 120 x przekaźnik R4 z podstawką
 • 2500,00 PLN Komputer PC dla serwera i stacji
 • 6000,00 PLN 6 x komputer PC dla operatorów
 • 4000,00 PLN 3 x telewizor LCD
 • 3000,00 PLN 3 x komputer PC do obsługi telewizorów
 • 8000,00 PLN 2 x komputer przemysłowy TouchScreen
 • 1000,00 PLN Okablowanie
Przykładowe rozwiązania
Client Image
Client Image
Client Image
Client Image